Risto Hiltuselle Sähkösuunnittelijat NSS ry:n kultainen jäsenmerkki

28.8.2019


Sähkösuunnittelijat NSS ry:n hallitus myönsi 27.8. elokuun lopussa eläkkeelle siirtyvälle entiselle toimitusjohtaja Risto Hiltuselle yhdistyksen kultaisen jäsenmerkin tunnustuksena yhdistyksen hyväksi suoritetusta pitkäaikaisesta ja ansiokkaasta työstä.


Hiltusen vuonna 2007 alkaneella toimitusjohtajakaudella yhdistyksen toiminta on monin tavoin kasvanut ja vakiintunut: koulutustoiminta on ollut vireää, erilaisia tapahtumia on järjestetty huomattava määrä, jäsenmäärä on noussut ja myös nuoria suunnittelijoita on saatu mukaan toimintaan. Hiltunen on tullut sähköalalla tunnetuksi luotettavana ja asiantuntevana keskustelukumppanina.

NSS ry toivottaa Risto Hiltuselle mitä mainiointa jatkoa ja vireitä eläkepäiviä!


Risto Hiltuselle (kesk.) NSS:n kultaisen jäsenmerkin luovuttivat yhdistyksen puheenjohtaja Juha Kiviniemi (vas.) ja toukokuussa Hiltusen seuraajana aloittanut toimitusjohtaja Markku Säkö (oik.).

 

Lisätietoja:

NSS:n puheenjohtaja Juha Kiviniemi, juha.kiviniemi@yhtyneetinsinoorit.fi , p. 044 373 3198

NSS:n toimitusjohtaja Markku Säkö, markku.sako@nssoy.fi , p. 045 223 2428

Risto Hiltunen, p. 0400 712 365, risto.hiltunen@nssoy.fi

www.nssoy.fi